Příprava 28. setkání KPP

Moderátor: Miroslav

Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pát dub 09, 2010 1:30 pm

Lidičky - je tu jaro, my jsme zažehnali další nutkání "zapomenout" na klub a tak jste tedy všichni srdečně zváni na:

28. setkání Klubu příznivců PENTAXu, které se uskuteční 12.června v Poděbradech

A teď konkrétně - u Septima, kde se nám na podzim líbilo, se změnil managment a tím i podmínky a nějak jsme se prostě nedomluvili. Máme pro Vás ale nové zajímavé prostředí přímo v centru lázeňského města Poděbrady a to je Zámecká restaurace Netopýr. Nachází se na druhém nádvoří poděbradského zámku, restaurace samotná je v suterénu vedle Památníku krále Jiřího, patří k ní rozsáhlá terasa na hradbách nad řekou Labe (v případě přízně počasí budeme moci být tam), ještě dodám nějaké fotografie. Parkování po dohodě s vrátným zámku přímo na druhém nádvoří nebo v těsném sousedství zámku na hlídaném ale také placeném parkovišti.

Ubytování:
Přikládám pár typů od oficiálního Kulturního a informačního centra Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz/penziony.html a k tomu jeden typ na levné, ale prý velmi příjemné ubytování http://www.tsmp.cz/ubytovna-ostende.html - před ubytovnou (a tedy i před zimním stadionem) je velké neplacené parkoviště a od něho je to procházkou podle Labe 15 minut na zámek.
V tuto chvíli nevím o žádné masové akci v Poděbradech na tento víkend, takže by s dostatečným předstihem nemusel být problém noclehy sehnat.
Další varianta pro ty, kdo jsou už třeba zvyklí na Velký Osek je starý známý Motel u Jezera (http://www.motelujezera.cz/)

Program setkání:
* 11:00 zahájení
* 12:00 - 13:00 oběd - domluvíme nějaké meníčko, kromě kterého bude možno objednávat z normálního jídelního lístku - doplníme info
* 13:30 - 14:00 předání dat (případně fotografií) pro soutěž o účast ve výstavní kolekci
* 14:15 - 15:00 hodnocení prací
* 15:00 - 16:00 PENTAX okénko pana Koubka
* 16:00 - 18:00 volný program - procházka či debata nad fotkami - při tom provedeme vyhodnocení hlasovacích lístků a spočítáme výsledky
* 18:00 - 19:00 večeře
* 19:30 vyhlášení výsledků soutěže, sestavení kolekce výstavy
* volné pokračování třeba do rána

V neděli dopoledne, bude-li zájem a počasí, můžeme trochu pocourat po Poděbradech a okolí. Kdo to tam nezná, bude mít možnost poznat toto příjemné prostředí.

Propozice soutěže:

Jak už bylo napsáno po podzimním setkání:
* prolomili jsme omezení prezentace fotografií členů pořízených jinou technikou než PENTAX
Neznamená to, že jsme se zcela "otevřeli" a členem se může stát úplně kdokoliv! Vlastnictví PENTAXu a kladný vztah ke značce zůstává podmínkou přijetí nového člena. Ale jak stávající, tak noví členové, kteří používají i jiné aparáty, mohou fotografie z nich prezentovat a soutěžit s nimi o účast ve výstavní kolekci !

* změna v adjustaci výstavních fotografií
Ten návrh zní - podlepení na kapu a zalaminování. Obrázky jsou pak lehoučké, manipulace s nimi snadná a je tady varianta zabalit do krabice a poslat třeba na druhý konec republiky. Na problémech se stěhováním zarámované kolekce totiž už v minulosti ztroskotala nejedna možnost vystavovat. Letité rámy jsou stěhováním poněkud "opotřebované" a pak jsme chtěli dojít k širší "použitelnosti" výstavní kolekce. Vždyť letošní ročník "putoval" jen na své obvyklé místo (Nový Bor) a v lednu byl vystaven v Libčicích.

* změna výběru fotek pro výstavu
- zůstává základní pravidlo - max. 2 fotografie do volného tématu a 2 fotografie do společného (připomínám, že tentokrát je to "INDUSTRIÁL")
- fotky ale nemusíte vyrábět (šetříme Vaše kapsy - co by kdo asi dělal s neuplatněnými zvětšeninami na téma industriál?!?), stačí je připravit v podobě dat (pro kvalitní promítnutí velikost 2048pix. ve větším rozměru a dodržet poměr stran buď 2:3 nebo 4:5) a dodat na jakémkoliv médiu (CD, DVD, flash disk, paměťová karta)
- data se "nasypou" do počítače, ten jim přidělí v náhodném pořadí čísla a pod těmito čísly budou jednotlivé práce anonymně soutěžit
- soutěžní práce se nejméně dvakrát promítnou a všichni budou ve stejný čas hodnotit stejné fotografie, při opakovaném promítnutí si hodnocení "dotáhnou"
- pokud by ale někdo trval na tom, že do soutěže vstoupí již s hotovými snímky v papírové podobě, nebude mu to znemožněno, promítání "datových" fotek doplníme o "ukazování" papírových fotografií (ve stejném stylu jako promítání - jedna po druhé ve stejných časech "zobrazení" jako bude nastaveno promítání).
- pak je to stejné jako doposud - sečtou se výsledky a sestaví kolekce výstavy a teprve se rozkryje autorství vybraných fotografií
- následovat bude fáze výroby zvětšenin (už jen těch úspěšných). Tady jsme nabídli zpracování výrobcem, se kterým již spolupracujeme, dosahujeme tam velmi pěkných výsledků (ukázky byly k vidění na setkání), má velmi rozumné ceny, zpracovává zakázky včetně podlepení a laminace a v případě hromadného zpracování zvětšenin by se dalo ušetřit na poštovném a možná i docílit nějaké množstevní slevy. Toto společné zpracování, samozřejmě, nikomu nevnucuji, pokud máte "svého" zpracovatele, necháte si fotky udělat tam. V tom případě bude jen nutno dodržet stejný způsob adjustace (podlepení a laminace - jsme schopni nabídnout k prodeji i samolepící desky pro podlepení - není to ale vůbec jednoduché podlepit takovou zvětšeninu).

Celé setkání bude ale zahájeno, jako tradičně a třeba jen komorně, už v pátek u nás ve Velkém Oseku - podrobnosti doplním, počítejte s tím ale a pokud budete sjednávat ubytování, přijeďte klidně už v pátek. Hospůdku jdu domluvit dnes, tak uvidíme! Dám info.

To by jako první informace s termínem a místem stačilo, průběžně doplním podle toho, co se jak vyvine. Prozkoumejte diáře a zablokujte si termín! Dejte pak, prosím, vědět kdo kdy a v jakém počtu dorazí.
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pon dub 12, 2010 6:34 am

K tomu pátku - hospůdka je zařízená, ale pro ty, kdo dorazí v pátek, budu mít ještě podrobnější popis večera - a proto - "pátečníci", hlašte se!!!, informace o pátečním večeru už budu posílat je Vám! :)
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod klaus v úte dub 13, 2010 5:42 pm

Pokud se nestane nic nepředvídatelného,na pátek se Těším. :lol: =D>
klaus
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 14, 2008 4:29 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Fotokobra v úte kvě 11, 2010 7:57 pm

Nazdar bando! Nejdřív se musím přiznat k tomu, že jsem nějak totálně zapoměl heslo k přístupu do diskuze, ale už jsem to napravil (teda si vzpoměl) Pokud se nic dalšího neschruje, měl bych se objevit v sobotu. Všechny zdravím.Váš Indián
Fotokobra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 14, 2008 1:10 pm

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v čtv kvě 13, 2010 6:37 am

Tak lidi - kdo se bude chtít zúčastnit setkání i v pátek 11.6. ve Velkém Oseku, musí se skutečně přihlásit! Tentokrát opravdu potřebujeme vědět páteční počty - vysvětlím přihlášeným :wink:
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v stř kvě 26, 2010 12:19 pm

Tak slíbené konkrétnosti k blížícímu se setkání.
Zámecká restaurace Netopýr zvenku:

Obrázek
Obrázek

. . . a zevnitř:
Obrázek
Obrázek

. . . a prostor, na kterém jsme se domluvili pro případ nepřízně počasí a určitě na tu část akce, kdy budeme promítat a vybírat obrázky:
Obrázek
Obrázek

Místo fotbálku a lavic tu, samozřejmě, budou židle a stoly.

Restaurace je otevřena od 10:00hod. Nabídku jídel a cen ještě dostanu na mail, doplním později.

Máme ale ještě jeden nápad - šéf restaurace je zkušený sommeliér a je ochoten za ceny vzorků nám udělat degustaci vín. Byl by zájem?

Dále musím uvést na pravou míru jednu ne zcela přesnou informaci k parkování - do nádvoří nelze najíždět s výjimkou dvou až tří aut, pro která zajistí vjezd šéf restaurace (to ale budu já s proprietami, pan Koubek s projektorem a ukázkami přístrojů a asi Čermákovi s loňskou kolekcí zarámovaných fotek). Ostatní musí parkovat mimo areál zámku. K tomu jedna zajímavá informace, kterou jsme dnes slyšeli - placené parkoviště v bezprostředním sousedství zámku údajně funguje tak, že večer (ve 21:00 nebo 22:00) se závora otevírá a přes noc je parkoviště zdarma. To je ale neověřené info.

Stále platí výzva (pro ty, kdo tak ještě neučinili) - HLAŠTE SE!!! Ať máme ponětí kolik se nás sejde.

Dvojnásob to platí pro ty, kdo se dostaví už v pátek a neoznámil to ještě!!!

A další výzva - mrkněte na návrhy loga v sousedním vláknu a v záhlaví tohoto zahlasujte!!!

Sledujte toto fórum, pokud Vás zajímá dění kolem připravovaného setkání - už Vás nebudu mailem otravovat, ale je možné, že budu ještě mít co sdělit - učiním tak zcela určitě tady!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Jaromír v úte čer 01, 2010 11:34 pm

Zdravím a lituji,
nemohu se setkání zúčastnit. Jsem v týmu organizátorů Kmochova Kolína, který začíná v pátek 11.6. a končí v neděli.
Právě pátek a sobota jsou pro mne důležité, protože zajišťuju ubytování .
Omlouvám se, až příště.
Jaromír
Jaromír
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 01, 2010 11:11 pm

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v stř čer 02, 2010 6:40 am

Škoda - Tys jeden z těch, kdo, díky změně v pravidlech pro účast v soutěži, měl jásat a být včas na místě :D :) :D . Zkus to ještě vymyslet, mrkni do programu a na to odpoledne to zkus stihnout. A jsme ve spojení, takže to můžeme řešit operativně . . .
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod TomasVV v čtv čer 10, 2010 8:44 pm

Ahoj,
tak jako skoro obvykle, sednu na kolo a přijedu v pátek do Oseka (můžu?:-), v sobotu musím být jinde :(
Tomáš
TomasVV
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 12, 2009 7:31 am

Re: Příprava 28. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v čtv čer 10, 2010 8:54 pm

Přijeď, přijeď, hospůdka to jistí!!! Vem fotky dle propozic, dáme je do soutěžen místo tebe!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron