30. setkání KPP

Moderátor: Miroslav

30. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pát dub 08, 2011 7:47 am

Vážení a milí,
je tu jaro a někteří z Vás se ptají, zda a kdy dáme dohromady jarní setkání KPP. Bylo by nám těch pár věrných líto a nechceme je zklamat a tak je to takto:

Zveme všechny členy KPP a jejich blízké na jubilejní 30. setkání KPP, které se uskuteční v sobotu 18.6.2011 v restaurantu Septime v Poděbradech.
Pro neznalé lokalizace – restaurace je v těsném sousedství lázeňského parku přes ulici od minerálního pramene u nádraží ČD.

Tolik základní informace. Nabízí se, jako již tradičně, „předehra“ - páteční neformální posezení (navrhujeme u nás ve Velkém Oseku – místo upřesním dle zájmu) a „dohra“ - nedělní procházka či pofocení po Poděbradech a okolí. K možnostem ubytování se vrátím po programu a propozicích.

Společné téma.
Forma výběru společného tématu hlasováním na fóru se opravdu nepodařila – za ty téměř tři měsíce, co byla anketa otevřena, se objevily 2 (slovy dva) hlasy!!! No a tak tedy demokraticky vyhlašujeme jako společné téma „Skála, skály, kameny“. Určitou výhodu by mohli mít účastníci podzimního setkání, kteří s námi strávili krásný víkend ve skalách Klokočských, ale i pro ostatní je to, myslím, téma dostatečně široké. Tak zapátrejte v archivech či vymyslete nějaké aktuální focení na toto téma ať máme z čeho vybírat.

A pro nespokojené s tímto tématem – volné téma zůstává, tam se můžete „předvést“ a napříště buďte aktivnější při návrzích, výběru a hlasování o společném tématu pro následující ročník!

Program setkání:

Sobota 18.6.2011

11:00 zahájení
12:00 - 13:00 oběd - domluvíme nějaké meníčko, kromě kterého bude možno objednávat z normálního jídelního lístku
13:30 - 14:00 předání dat (případně fotografií) pro soutěž o účast ve výstavní kolekci
14:15 - 15:00 hodnocení prací
15:00 - 16:00 PENTAX okénko pana Koubka
16:00 - 18:00 volný program - procházka či debata nad fotkami - při tom provedeme vyhodnocení hlasovacích lístků a spočítáme výsledky
18:00 - 19:00 večeře
19:00 – 19:30 výběr a vyhlášení společného tématu pro příští ročník soutěže – připravte si návrhy a ti, kdo se nebudou moci zúčastnit – pošlete je ještě před setkáním!
19:30 vyhlášení výsledků soutěže, sestavení kolekce výstavy
volné pokračování


Na neděli 19.6.2011 mám pro ty, co budou nocovat, kromě doporučení na procházku lázeňským městem a po okolí i další, konkrétní typ – na stadionu „pod nadjezdem“ proběhne dopoledne „fotbalové utkání roku“ mezi Amforou a fotbalovým týmem instalatérské firmy Šátek. V Amfoře, jak asi víte, je k vidění řada známých fotbalových osobností i lidí ze šoubyznysu a tak to může být zajímavý zážitek. A protože pro pana Šátka dělám nějakou grafiku, bylo mi "hozeno lano" a je možné, že proti osobnostem v Amfoře budu k vidění i já! A to by si neměl nechat ujít nikdo :lol: :lol: :lol: !!!

Propozice soutěže o účast v kolekci Putovní výstavy fotografií KPP:
* padlo omezení prezentace fotografií členů pořízených jinou technikou než PENTAX
Neznamená to, že jsme se zcela "otevřeli" a členem se může stát úplně kdokoliv! Vlastnictví PENTAXu a kladný vztah ke značce zůstává podmínkou přijetí nového člena. Ale jak stávající, tak noví členové, kteří používají i jiné aparáty, mohou fotografie z nich prezentovat a soutěžit s nimi o účast ve výstavní kolekci ! Vždy ale s označením, z jakého fotoaparátu je ten který snímek.
* adjustace výstavních fotografií
Podlepení na kapu a zalaminování se osvědčilo, tak u toho zůstaneme. Obrázky jsou lehoučké, manipulace s nimi snadná a je tady varianta zabalit do krabice a poslat třeba na druhý konec republiky.
* výběr fotek pro výstavu
- zůstává základní pravidlo - max. 2 fotografie do volného tématu a 2 fotografie do společného (připomínám, že tentokrát je to "SKÁLA, SKÁLY, KAMENY")
- fotky ale nemusíte vyrábět, stačí je připravit v podobě dat (pro kvalitní promítnutí velikost 2048pix. ve větším rozměru) a dodat na jakémkoliv médiu (CD, DVD, flash disk, paměťová karta)
- data se "nasypou" do počítače, ten jim přidělí v náhodném pořadí čísla a pod těmito čísly budou jednotlivé práce anonymně soutěžit
- soutěžní práce se nejméně dvakrát promítnou a všichni budou ve stejný čas hodnotit stejné fotografie, při opakovaném promítnutí si hodnocení "dotáhnou", bude-li zájem, rozšíříme o třetí kolo (vloni se to nadvakrát docela dobře zvládlo)
- pokud by ale někdo trval na tom, že do soutěže vstoupí již s hotovými snímky v papírové podobě, nebude mu to znemožněno, promítání "datových" fotek doplníme o "ukazování" papírových fotografií (ve stejném stylu jako promítání - jedna po druhé ve stejných časech "zobrazení" jako bude nastaveno promítání).
- pak je to stejné jako vždy - sečtou se výsledky a sestaví kolekce výstavy a teprve pak se rozkryje autorství vybraných fotografií
- následovat bude fáze výroby zvětšenin (už jen těch úspěšných). Tady se osvědčilo zpracování výrobcem, se kterým již delší dobu spolupracujeme, dosahujeme tam velmi pěkných výsledků (loňská kolekce budiž důkazem), má velmi rozumné ceny, zpracovává zakázky včetně podlepení a laminace a v případě hromadného zpracování zvětšenin by se dalo ušetřit na poštovném. Toto společné zpracování, samozřejmě, nikomu nevnucuji, pokud máte "svého" zpracovatele, necháte si fotky udělat tam. V tom případě bude jen nutno dodržet stejný způsob adjustace (podlepení a laminace - jsme schopni nabídnout k prodeji i samolepící desky pro podlepení - není to ale vůbec jednoduché podlepit takovou zvětšeninu).

Ubytování:
Přikládám pár typů od oficiálního Kulturního a informačního centra Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz/penziony.html a k tomu jeden typ na levné, ale prý velmi příjemné ubytování http://www.tsmp.cz/ubytovna-ostende.html - před ubytovnou (a tedy i před zimním stadionem) je velké neplacené parkoviště a od něho je to procházkou přes město 20 minut k nádraží a tudíž i k Septimovi.
Další varianta pro ty, kdo jsou už třeba zvyklí na Velký Osek je starý známý Motel u Jezera s nově nekuřáckou restaurací! (http://www.motelujezera.cz/).

Závěrem:
Na nulovou komunikaci v mezidobí mezi setkáními jsem si už téměř zvykl (stejně mě to ale štve!!!). Že si na fóru sám píši i sám odpovídám, to už je prostě taková moje libůstka (musím si to posunout do téhle roviny, protože jinak bych to už dávno zabalil :lol: ). Mnohokrát už jsem byl nakloněn myšlence věnovat čas, kterým "plýtvám" při činnosti pro klub, něčemu užitečnějšímu, optimálně něčemu výdělečnému, pak si ale vždycky vzpomenu na začátky KPP, na spoustu dobrých lidí, se kterými jsem se na půdě klubu měl možnost setkat a seznámit a na fakt, že i když málokdo komunikuje, že se nakonec vždycky v nějakém počtu sejdeme a věřím tomu, že všichni, kdo se dostaví, že přijdou a přijedou rádi. No a v tu chvíli sedám a začínám telefonovat, objíždět, zařizovat a psát si tady zakovéto článečky a těším se na Vás.

Tak prosím Vás aspoň přečtěte až sem, mrkněte do kalendáře, připravte fotografie, dejte vědět, že dorazíte a zda v pátek či až v sobotu!!! Díky.

Malá úvaha nakonec:
Sejdeme se na platformě KPP již po třicáté, což je pěkný kousek života nás všech - na podzim uzavřeme 15. rok existence klubu. Za tu dobu, co existujeme, se mnoho změnilo. Oblast forografování a fototechniky zvlášť je obrovskými změnami v technologiích a globalizací poznamenána výrazněji než mnohé jiné. Spousta fotofirem, hlavně ti, kdo stavěli převážně na prodeji fotozboží, to byla nucena "zabalit", my vytrvalí přežíváme jak se dá. S digitalizací se změnil i vztah uživatelů k fotografování. Pořízení snímku je "zadara" a na běžnou kartu se jich vejdou stovky. To se to cvaká!!! A on to pak někdy někdo přebere a něco z toho udělá. :D To si ale jen jen tak říkáme . . .
I ti, kdo dlouho pixelům odolávali, většinou digitální techniku dnes používají. Co si budeme nalhávat - je to pohodlné, pohotové, výsledky jsou k dispozici v podstatě hned a z dnešních digitálních fotoaparátů se dají zhotovit velmi kvalitní fotografie sice jinou technolgií, bez dobrodružství v temné komoře, ale dají.

Tak cvakejme uváženě, nehromaďme kvanta snímků, přebírejme, vybírejme a nesysleme fotky ve svém počítači!!! Dejte vždy alespoň výběr na papír! Jednak se tím můžete komukoliv pochlubit a pak, až jednou data, ze kterých takto fotky zhmotníte, budou nečitelná, něco budete z fotografování mít uchováno. A fotíme všichni hlavně pro radost, ne?!?
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Vasek v pát dub 08, 2011 8:37 am

Pěkně zdravím,

na setkání se těším a předpokládám, že se i dostavím :-). (Mám toho na ten víkend shodou okolností víc).

Pokud jde o fotky, letos jsem zatím žádnou neudělal, nějak nestíhám, ale pokusím se kdyžtak aspoň něco vylovit z archivu :-).

Vašek
Vašek
Vasek
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 27, 2008 12:33 pm
Bydliště: Praha

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Jirka Dvořák v pát dub 08, 2011 10:44 am

Ahoj Mirku a všichni kolem KPP,
škoda, že zrovna na výroční 30. setkání KPP nedorazím (když už pamatuju 3. či 4. sraz...), bohužel už předem vím, že mám nařízenou sobotní směnu (šaškování pro sponzory od Milky) a v pátek před ním má svatbu švagrová...
Ale do výběru výstavní kolekce určitě fotky pošlu, téma mi nahrává, protože vloni jsem fotil mj. v Krkonoších i skály, a to na klasický čb. svitkový film a poctivým Pentaxem 645N.
Přiznám se, že s otevřením kolekce pro fotky z jakékoliv fototechniky jsem se stále nesrovnal - jednou je KPP Klub přátel Pentaxu, tak ať je věrnost značce (byť se k nám pan Japonec leckdy chová všelijak) nějak prezentována.
Všem, kteří přijet mohou, přeji tradiční přátelskou pohodu, vybírání z nádherných fotek (tedy spíš dat) a ještě jednou díky Mirkovi a jeho rodině, kteří to všechno po ta léta táhnou!
Jirka D. z Krkonoš
Jirka Dvořák
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 08, 2011 10:15 am

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Jirka STEJSKAL v sob dub 09, 2011 7:34 pm

Ahoj Míro,

po přečtení Tvého mailu jsem si v kalendáři zablokoval termín 18.6., takže pokud mě něco neskolí, přijedu :wink: .
Nevím, jestli budu ze soboty na neděli i přespávat, ale to budu jasné až začátkem června.
Pár setkání KPP jsem sice absentoval, ale nyní se už těším a fotky určitě nějaké přivezu.
Měj se, pozdravuj celou svoji rodinu a v červnu na viděnou!
Jirka S. (taky) z Krkonoš :D
Jirka STEJSKAL
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 08, 2007 10:09 pm

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pon čer 06, 2011 8:43 am

Tak vážení, setkání se blíží, měsíc před akcí by už skoro mohla většina vědět, jak na tom bude a zda se dostaví, ne? Dejte mi, prosím, zprávu, kdo z Vás přijede, kdo bude nocovat a jestli bude zájem o nějaké páteční posezení. Potřebuji znát alespoň rámcové počty na sobotu a pokud možno přesné na pátek. Kdo se bude chtít družit už v pátek, dostane následně bližší informace.
Tak čekám maily, telefonáty či osobní zprávy!!!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v úte čer 14, 2011 2:56 pm

Počítáme už jen hodiny do jubilejního 30. setkání KPP!!!

Loňská výstava už visí na místě konání akce - dnes v podvečer dotvoří slavnostní atmosféru při jakémsi znovuotevření restaurace po její transformaci do nového kabátu a s novou image.

Děkuji těm, kteří našli tu chviličku a dali mi vědět, že se zúčastní. I na ostatní, kteří dorazí se těšíme - těm ale spíše "děkuji" za neusnadnění organizačních starostí!!!

Tak ahoj v sobotu!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Jirka STEJSKAL v ned čer 19, 2011 7:40 am

Ahoj Míro a Líznerovi jako celek,

chtěl bych Tobě, Tvé ženě a synovi touto (veřejnou) cestou poděkovat za uskutečnění nejen tohoto jubilejního ročníku setkání KPP, ale i za realizaci předchozích 29 setkání. Včerejší akce se myslím povedla a aspoň já z ní mám dobrý pocit. Kronika resp. soubor kronik (již je načatá třetí kniha!) je bezvadná (to je myslím krásné hobby Tvé ženy, že?) a až prohlížením kronik jsem zjistil, že jsem absentoval ne dva roky, jak jsem si myslel, ale trestuhodné 4 roky!
Doufám, že se toto z mé strany již nebude opakovat :wink:

Asi si to málokdo uvědomuje, ale uspořádání akce pro více lidí, je docela náročné jak na čas, tak na nervy a koordinace takovéto akce bez pomoci ostatních blízkých je dost obtížná. A taky je to nevděčná role, protože nemůžeš vyhovět všem a jsi v případě drobnějších zádrhelů hromosvodem pro ostatní.
Vím, o čem mluvím - v našem fotoklubu se starám o organizování různých akcí, setkání a fotovíkendů. A to je nás jen 9 stálých členů ... :) Pokud ale člověk dělá tuto věc s pocitem, že pár lidičkám udělal radost, tak to stojí za to, no ne?

Takže - Líznerovi,
přeji vám do organizování dalších setkání KPP hodně elánu, entuziasmu a nenechte se hlavně odradit brbláním některých jedinců resp. zdánlivým nezájmem členů KPP. Protože, kdyby je to nezajímalo, tak by přece na setkání nejezdili!

Závěrem přeji nejen dobré světlo, ale i pozitivní přístup ke spolkové činnosti, které dnešní uspěchaná doba moc nepřeje.

Jirka Stejskal
Vrchlabí
Jirka STEJSKAL
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 08, 2007 10:09 pm

Re: 30. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v úte čer 28, 2011 6:34 am

30. setkání proběhlo úspěšně, jak jste mohli číst už v bezprostředním příspěvku Jirky Stejskala, kolekce výstavy je k vidění na galerii, v reálu se budou obrázky vyrábět v nejbližších dnech a instalaci máme zatím jednu - tradičně kino v Novém Boru na srpen. Tak kdyby někoho napadlo možné uplatnění a nemusí jít vždy o klasické výstavní prostory - zkuste vymyslet nějaké netradiční umístění (už se vystavovalo v autosalonech, v restauraci, v prostorách ČVUT, . . .), dejte vědět a zkusíme domluvit instalaci téměř kdekoliv. Fotky prošly pěkné, tak ať je ukážeme maximálnímu počtu diváků!!!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron