32. setkání KPP

Moderátor: Miroslav

32. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v úte dub 03, 2012 1:29 pm

Zveme všechny členy Klubu příznivců PENTAXu a jejich blízké na 32. setkání KPP do Velkého Oseka.

Termín - 26.5.2012. Budeme rádi, uskuteční-li se i páteční "předehra" (neformální posezení), případně nedělní "dohra" (třeba procházka lužním lesem, nebo něco jiného, co nás či kohokoliv, napadne)

Místo - Velký Osek, Motel "U jezera".

Program - Hlavním bodem programu bude již tradičně soutěž o uplatnění fotografií do kolekce již 15. ročníku "Putovní výstavy fotografií KPP". Podrobněji doplním postupně - sledujte téma, prosím.

Soutěž- Propozice soutěže o účast v kolekci Putovní výstavy fotografií KPP:

* již loni padlo omezení prezentace fotografií členů pořízených jinou technikou než PENTAX
Neznamená to, že jsme se zcela "otevřeli" a členem se může stát úplně kdokoliv! Vlastnictví PENTAXu a kladný vztah ke značce zůstává podmínkou přijetí nového člena. Ale jak stávající, tak noví členové, kteří používají i jiné aparáty, mohou fotografie z nich prezentovat a soutěžit s nimi o účast ve výstavní kolekci ! Vždy ale s označením, z jakého fotoaparátu je ten který snímek.
* adjustace výstavních fotografií
Podlepení na kapu a zalaminování se osvědčilo, tak u toho zůstaneme. Obrázky jsou lehoučké, manipulace s nimi snadná a je tady varianta zabalit do krabice a poslat třeba na druhý konec republiky.
* výběr fotek pro výstavu
- zůstává základní pravidlo - max. 2 fotografie do volného tématu a 2 fotografie do společného (připomínám, že tentokrát je to "POHYB, RYCHLOST")
- fotky ale nemusíte vyrábět, stačí je připravit v podobě dat (pro kvalitní promítnutí velikost 2048pix. ve větším rozměru) a dodat na jakémkoliv médiu (CD, DVD, flash disk, paměťová karta)
- data se "nasypou" do počítače, ten jim přidělí v náhodném pořadí čísla a pod těmito čísly budou jednotlivé práce anonymně soutěžit
- soutěžní práce se nejméně dvakrát promítnou a všichni budou ve stejný čas hodnotit stejné fotografie, při opakovaném promítnutí si hodnocení "dotáhnou", bude-li zájem, rozšíříme o třetí kolo (vloni se to nadvakrát docela dobře zvládlo)
- pokud by ale někdo trval na tom, že do soutěže vstoupí již s hotovými snímky v papírové podobě, nebude mu to znemožněno, promítání "datových" fotek doplníme o "ukazování" papírových fotografií (ve stejném stylu jako promítání - jedna po druhé ve stejných časech "zobrazení" jako bude nastaveno promítání).
- pak je to stejné jako vždy - sečtou se výsledky a sestaví kolekce výstavy a teprve pak se rozkryje autorství vybraných fotografií
- následovat bude fáze výroby zvětšenin (už jen těch úspěšných). Tady se osvědčilo zpracování výrobcem, se kterým již delší dobu spolupracujeme, dosahujeme tam velmi pěkných výsledků (loňská kolekce budiž důkazem), má velmi rozumné ceny, zpracovává zakázky včetně podlepení a laminace a v případě hromadného zpracování zvětšenin by se dalo ušetřit na poštovném. Toto společné zpracování, samozřejmě, nikomu nevnucuji, pokud máte "svého" zpracovatele, necháte si fotky udělat tam. V tom případě bude jen nutno dodržet stejný způsob adjustace (podlepení a laminace - jsme schopni nabídnout k prodeji i samolepící desky pro podlepení - není to ale vůbec jednoduché podlepit takovou zvětšeninu).

Ubytování - Máte-li zájem o nocleh přímo v místě konání akce, rezervujte si ubytování na http://www.motelujezera.cz/.

Prostředí- Leckdo z Vás už Motel zná, nicméně, je tam nedlouho nový provozovatel, má velmi dobrou pověst a na jeho nabídku se můžete podívat třeba tady http://www.pakogastro.cz/

Sledujte, prosím, toto téma, budu zde upřesňovat a doplňovat informace.

A dejte nám určitě zprávu kdo se dostaví a na jak dlouho (od pátku do neděle či třeba jen na sobotu).
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 32. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v úte kvě 15, 2012 10:08 am

My jsme připraveni, motel také, počasí je objednané, fotky jsou, doufám, připravené, tak se už těšíme!!!

Upřesnění sobotního programu:
* 11:00 - zahájení, příjem prací do soutěže
* 12:00 - 13:00 - oběd
* 13:30 - uzávěrka příjmu prací do soutěže
* 13:30 - 14:30 PENTAX okénko
* 15:00 - 15:30 promítání soutěžních fotek
* 18:00 - vyhlášení výsledků soutěže, představení výstavní kolekce
* 18:30 - večeře a poté volný program

Pokud by někdo z vážných důvodů nemohl přijet a přesto chtěl zařadit svoje fotografie do soutěže, může je poslat a my je promítneme bez autora. V takovém případě prosím poslat rovnou "velká data" třeba přes úschovnu, s nimi název a info o pořízení, my si z nich promítací soubory uděláme a budeme mít pro případ úspěchu data pro zhotovení výstavních zvětšenin.

Hlavně dejte vědět, kdo dorazí - zatím žijeme tak trochu v nevědomosti!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 32. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v čtv kvě 24, 2012 2:34 pm

Doplňujeme významný bod programu:

V sobotu odpoledne v čase cca 16:00 - 17:00 hod. proběhne v rámci aktivního prožití akce sportovní soutěž pod názvem PENTAX LIGA. Pro tento "nultý ročník" je připravena jediná disciplína, která je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro všechny tělesné konstituce, dá se soutěžit za jakéhokoliv počasí, sportovní úbor není zcela nutný. Pravidla a jejich vysvětlení se dozvíte na místě.

Vítěz jednak získá nehynoucí slávu, nesmazatelně bude zapsán do kroniky KPP a možná obdrží i nějakou tu pomíjivou hmotnou cenu.

A ještě zpráva pro ty, kdo se ještě rozhodují, že dorazí i v pátek - budeme v "Hospůdce"!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron