36. setkání KPP

Moderátor: Miroslav

36. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pon dub 14, 2014 7:43 am

Přátelé, kolegové, kamarádi!

CO?
Zveme všechny členy KPP a jejich blízké na 36. setkání KPP, které se uskuteční o posledním květnovém víkendu pod názvem ZAHRADNÍ SLAVNOST, chcete-li sraz téměř pod širákem!

KDY?
Začneme pěkně zvolna v pátek 30. 5., hlavní část proběhne v sobotu 31. 5. a v neděli 1. 6. se rozpustíme.

KDE?
Kolega, kamarád a zakládající člen KPP Ctirad nás pozval k sobě na haciendu! Nebojte se, není to někde na samotě v hlubokém lese, je to v centru Velkého Oseka u hlavní silnice jménem Revoluční a má to číslo 13 (http://www.mapy.cz/#!x=15.188079&y=50.1 ... 3763_1&t=s).

JAK?
Trochu jinak než kdy před tím. Sedět se bude na zahradě pod pergolou, jídlo a pití si obstaráme sami (jídlo z polní kuchyně, pití ze sudu a lahví), na promítání slíbil Ctirad připravit zatemnitelný prostor, v případě velké nepřízně počasí tam má v podstatě prázdnou stodolu, takže by stačila malá brigáda a máme se kam uklidit :D :D :D .

PÁTEK
"Tábor" budeme stavět v podvečer po 16. hodině - pomocné ruce jsou vítány. Půjde o instalaci polní kuchyně a postavení přístřešku k ní. Hned poté spustíme výrobu pravého polňačkového guláše na sobotní oběd, přitom narazíme a budeme se "těšit" na sobotu. Guláš se bude vařit dlouho do noci, mezitím si dáme nějaké to masíčko či klobásku, i kytára by už mohla znít - to záleží na účasti. Protože se s gulášem bude vařit i nějaká ta polívčička, budeme se mít v sobotu ráno čím "vyprostit".

SOBOTA
Následující naznačení programu je velmi rámcové. Posuny jsou možné, nicméně je to taková nějaká osa, podle které si může každý udělat program jaký bude chtít a jen se dostavit na tu část, která ho bude zajímat.

* v 11:00 hod. "odpálíme" program setkání. To je tedy čas, do kterého je dobře se dostavit, pokud tady nebudete už od pátku. Od té jedenácté hodiny budeme přijímat data k soutěžním fotografiím.
* od 12:00 do 13:00 bude oběd - sortiment předpokládáme: polévka, zmíněný guláš, kuřecí steak, vepřový steak, nějaký ten zeleninový salát
* během zažívání ukončíme ve 14:00 příjem dat do soutěže
* 14:30 - 15:00 promítání soutěžních snímků
* pak dáme pauzu - volný program - procházka - debaty - cokoliv
* 17:00 - 18:00 PENTAX okénko pana Koubka
* kolem 18:00 vyhlásíme výsledky soutěže a sestavíme a představíme sestavu snímků, které budou tvořit 17. ročník Putovní výstavy fotografií KPP
* od 19:00 pak budeme opět hodovat a sedět a povídat a hrát a zpívat a . . .

NEDĚLE
Zvolna akci rozpustíme. Budeme vděčni, pomůže-li nám někdo s demontáží "tábora".

PODMÍNKY SOUTĚŽE
Zůstává model z předchozích let - dvě fotografie na libovolné téma a dvě fotografie na společné téma vyhlášené loni, tentokrát je to portrét. Změna, na které jsme se shodli je v tom, že s daty pro promítání snímků je třeba předat i název fotografie (mnohdy název rozkryje záměr autora a fotka se lépe pochopí).

NOCLEHY
Prvním šesti, kdo se ozvou, nabízí pan domácí ubytování přímo v chalupě. Domluvit je třeba přímo s ním (tel.: 722 949 638, e-mail: jan.darda@seznam.cz). Je fakt, že ani na mobilu ani na mailu není Ctirad úplně snadno dosažitelný, nicméně, aspoň to budete mít zajímavější. Další varianty jsou už známé z dřívějška - u kamaráda, či v motelu (http://www.motelujezera.cz/). Pro odolnější jedince se nabízí ještě jedna varianta - ve spacáku někde v místě akce (pod pergolou či nějakým přístřeškem).

JÍDLO, PITÍ
Jak jsem se už zmínil, budeme Vás obšťastňovat vlastníma rukama stvořenými produkty z polní kuchyně, kterou vlastníme a na které rádi vaříme, grilujeme či udíme. Hlavní bude kotel guláše a polévky, vedle toho budeme smažit či grilovat vepřové a kuřecí steaky, grilovat či douzovat klobásy, počítáme i s nějakou tou zeleninou. Pokud byste někdo měl nějaký zajímavý nápad či přání, dejte vědět a, pokud to bude možné, rádi vyhovíme.
K pití počítáme s točeným pivem, nalévanou limonádou i kapkou něčeho ostřejšího. Opět - máte-li nějaké konkrétní přání na něco dalšího, můžeme se domluvit.
Po celou akci se bude zdarma vařit káva (turecká i rozpustná) a čaj.
Nejsme hospoda, takže budeme účtovat ceny velmi lidové, jen aby se nám zaplatily náklady.

DŮRAZNÁ VÝZVA - PROSBA!!!
Protože jsme se rozhodli vzít do vlastních rukou péči o Vaše žaludky (a věřím, že budete spokojeni), potřebujeme mít co nejpřesnější představu o počtu "strávníků" a to i těch, kdo dorazí jen na sobotu během dne :!: :!: :!: . Prosím tedy co nejdůrazněji, abyste mi svou účast nahlásili telefonem či mailem i s údajem cca od kdy do kdy a v jakém počtu se zdržíte. Podle toho budeme nakupovat suroviny. Tak aby bylo všeho dost! Děkuji
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: 36. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v stř kvě 07, 2014 2:18 pm

Přátelé, čas letí a přihlášek na setkání nemám zatím mnoho. Je sice ještě čas, ale přeci jen - ozvěte se, kdo už teď víte, že dorazíte. Díky!
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron