XXVI. setkání KPP - propozice soutěže a výzva

Moderátor: Miroslav

XXVI. setkání KPP - propozice soutěže a výzva

Odeslatod Miroslav v pát led 09, 2009 3:38 pm

Čas nesmírně letí a je tu začátek dalšího roku a tím pádem i čas začít pracovat na přípravě jarního setkání KPP.

Termín ještě upřesním podle volných víkendů v Hospůdce a po dohodě s panem Koubkem, ale počítejte všichni, koho toto téma zajímá, že to s největší pravděpodobností bude v průběhu měsíce května.

Jak jsem už naznačil, zůstaneme nejspíše u osvědčené Hospůdky u nás ve Velkém Oseku - zatím nepotvrzená informace - upřesním.

Toto vlákno zakládám hlavně proto, abych zrekapituloval výsledky volby společného tématu a pro všechny zájemce o účast v soutěži zopakoval pravidla.

Zde tedy jsou:
* soutěže o účast v kolekci následujícího ročníku Putovní výstavy fotografií KPP se může zúčastnit každý člen KPP i kterýkoliv z rodinných příslušníků (neřešíme ani formu této "rodinné příslušnosti", takže "přítel", "přítelkyně" má stejné možnosti jako manžel, manželka, syn, dcera, ...)

* každý účastník může nabídnout do soutěže maximálně dvě práce ve společném tématu a dvě zvětšeniny ve volném tématu. Máte tedy všichni možnost soutěžit maximálně se čtyřmi pracemi.

* všechny fotografie mají jedno společné omezení - musí být pořízené jakýmkoliv fotoaparátem PENTAX

* společným tématem pro tento ročník je po Vašem hlasování téma "ŘEMESLA"

* fotografie mohou být barevné i černobílé, vnějšího formátu 40x60cm/40x50cm (podle poměru stran). Minimální velikost snímků je 25x38cm, což je velikost, které jsou schopni docílit snad všichni zpracovatelé. Při použití zvětšenin menších než je uvedený vnější formát, je třeba fotografie umístit na "paspartu" uvedené vnější velikosti (40x60cm/40x50cm) - stačí bílý, černý nebo jinak barevný papír.

* fotografie daného jednotného vnějšího rozměru 40x60cm/40x50cm (v případě menších fotografií tedy umístěné na "paspartách") se nepodepsané ohodnotí všemi účastníky (hodnotí všichni všechny práce mimo vlastních) a z hodnocení spočítáme nejúspěšnější práce. Z těch je pak vytvořena kolekce pro další ročník Putovní výstavy fotografií KPP.

Tolik k propozicím. Aby byla výstava putovní, musí ji být kde uplatnit. Vyzývám tedy všechny, kdo mají nějaký vztah ke klubu a měli by zájem pomoci, aby ve svém okolí zkusili vytypovat prostor, kde by bylo reálné výstavu představit veřejnosti. Pro někoho může být zajímavá i skutečnost, že v kolekci má nebo může mít svou fotografii (v optimálním případě dokonce čtyři!!!), kterou tak může předvést lidem ze svého okolí. Tak zkuste přispět trochou svého času a své energie ke zdaru nové výstavy.

Těším se na reakce (ať už tady ve fóru nebo na mailu či telefonu), na Vaše práce na společné téma (a vyzývám k pokusu o splnění společného tématu všechny, i ty, kdo fotí převážně něco úplně jiného) i Vaše vlastní náměty.

Dobré světlo
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: XXVI. setkání KPP - propozice soutěže a výzva

Odeslatod zdenekz v sob led 10, 2009 8:06 pm

Výstava fotografií KPP bych mohl domluvit zde : http://zdenekz.webgarden.cz/nabidky
- může s toho vzniknout třeba i každoroční pravidelnost
zdenekz
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 17, 2008 4:14 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: XXVI. setkání KPP - propozice soutěže a výzva

Odeslatod Miroslav v pon led 12, 2009 8:16 am

Díky za aktivitu a nabídku!

Pro tuto i případné další možnosti ještě pár technických informací k výstavě:
- výstavu tvoří 20 černých plastových rámů 40x60cm a 40x50cm se sklem a pevnou sololitovou zadní stěnou, na které jsou instalována očka pro zavěšení
- doposud jsme vše praktikovali tak, že ten, kdo domluvil možnost instalace výstavy, také zajistil přepravu kolekce z předchozího místa výstavy a její instalaci. V meziobdobí, kdy delší dobu nebyly fotografie nikde vystaveny, byly uskladněny u nás.
- KPP je nekomerční spolek a tak hledáme zásadně prostory, kde lze vystavovat zdarma
- vítáme každou možnost propagace výstav

No a ke konkrétní nabídce "zdenkaz" - děsí mě trochu vzdálenost, ale máme přímo v Uherském Brodě člena (Dušana znáš), který občas pracovně putuje po republice. Možná i Ty bys měl nějakou možnost dopravy. Anebo mě v tomto případě napadla varianta přepravy výstavy bez rámů a to by šlo poslat v krabici - když už jsou v galerii vlastní panely. Prostě - vše se dá nějak vyřešit - důležité je chtít něco řešit a také se do toho pustit!!! A na Slovácku jsme sice s klubem byli, ale o možnosti vystavovat jsme mluvili jen teoreticky. Takže - kdyby se podařilo domluvit nějaký termín (o prázdninách bývá výstava v Novém Boru - takže mimo červenec a srpen) případně i pro opakované uplatnění, bylo by to fajn. Dej vědět - díky.
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron