Obšírná zpráva o 27. setkání KPP

Moderátor: Miroslav

Obšírná zpráva o 27. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v pon říj 19, 2009 9:46 am

Proč píši hned v názvu "obšírná"? Protože je o čem psát (fotky jsou na adrese http://galerie.foto-sam.cz/thumbnails.php?album=37).

Jak bylo naplánováno v programu, sešli jsme se v takovém menším obsazení již v pátek a probrali nad vynikajícími pečenými koleny vše, co nás v tu chvíli napadlo. Bylo to báječné!!!!

V sobotu pak v krásném prostředí Grand Restaurant SEPTIME v Poděbradech se odehrálo tak trochu revoluční sezení ve velmi příjemném počtu. V čem bylo revoluční? Posuďte sami:

* prolomili jsme omezení prezentace fotografií členů pořízených jinou technikou než PENTAX
Neznamená to, že jsme se zcela "otevřeli" a členem se může stát úplně kdokoliv! Vlastnictví PENTAXu a kladný vztah ke značce zůstává podmínkou přijetí nového člena. Ale jak stávající, tak noví členové, kteří používají i jiné aparáty, mohou fotografie z nich prezentovat a soutěžit s nimi o účast ve výstavní kolekci !

* řešili jsme problémy s informováním o klubu ve sdělovacích prostředcích, kde často vadí uvedení značky v názvu klubu
Padl návrh, abychom zachovali zkratku KPP, takže znalí by v tom Klub příznivců PENTAXu našli a pro "bezzávadnost" názvu bychom v případě potřeby uvést celý název používali název "KLUB PŘÍZNIVCŮ PHOTOGRAFIE". Dávám k diskusi - přítomní se v podstatě shodli. Přijde-li ale jiný smysluplný návrh, můžeme o něm debatovat.

* navrhli jsme změnu v adjustaci výstavních fotografií
Ten návrh zní - podlepení na kapu a zalaminování. Obrázky jsou pak lehoučké, manipulace s nimi snadná a je tady varianta zabalit do krabice a poslat třeba na druhý konec republiky. Na problémech se stěhováním zarámované kolekce totiž už v minulosti ztroskotala nejedna možnost vystavovat. Letité rámy jsou stěhováním poněkud "opotřebované" a pak jsme chtěli dojít k širší "použitelnosti" výstavní kolekce. Vždyť letošní roční zatím "putoval" jen na své obvyklé místo (Nový Bor) a teď výstavu odvezli Čermákovi s tím, že bude v lednu v Libčicích.

* s tím tak trochu souvisí návrh změny výběru fotek pro výstavu
Navrhli jsme (a opět se dočkali u přítomných až překvapivě jednoznačného souhlasu), že bychom pro jarní setkání a tradiční soutěž o účast ve výstavní kolekci změnili nikoliv pravidla, ale provedení hodnocení fotografií. Vše bude probíhat následovně:
- zůstává základní pravidlo - max. 2 fotografie do volného tématu a 2 fotografie do společného (připomínám, že tentokrát je to "INDUSTRIÁL")
- fotky ale nemusíte vyrábět, stačí je připravit v podobě dat a dodat na jakémkoliv médiu (upřesníme jen parametry takto dodaných dat)
- data se "nasypou" do počítače, ten jim přidělí v náhodném pořadí čísla a pod těmito čísly budou jednotlivé práce anonymně soutěžit
- soutěžní práce se nejméně dvakrát promítnou a všichni budou ve stejný čas hodnotit stejné fotografie, při opakovaném promítnutí si hodnocení "dotáhnou"
- pak je to stejné jako doposud - sečtou se výsledky a sestaví kolekce výstavy a teprve se rozkryje autorství vybraných fotografií
- následovat bude fáze výroby zvětšenin (už jen těch úspěšných). Tady jsme nabídli zpracování výrobcem, se kterým již spolupracujeme, dosahujeme tam velmi pěkných výsledků (ukázky byly k vidění na setkání), má velmi rozumné ceny, zpracovává zakázky včetně podlepení a laminace a v případě hromadného zpracování zvětšenin by se dalo ušetřit na poštovném a možná i docílit nějaké množstevní slevy. Toto společné zpracování, samozřejmě, nikomu nevnucuji, pokud máte "svého" zpracovatele, necháte si fotky udělat tam. V tom případě bude jen nutno dodržet stejný způsob adjustace (podlepení a laminace).

* avizované překvapení se snad také povedlo - jednalo se o DVD z dosavadní historie klubu
Z dostupných videozáznamů a kroniky jsem zpracoval jakýsi film o dosavadním životě KPP, promítl jej všem přítomným a nabídl jeho distribuci v KPP. Uvedl jsem cenu za kus 50,-Kč pro pokrytí nákladů (DVD DL + polep) a navrhl tuto cenu navýšit s tím, že co by bylo nad tuto cenu, to bychom jako klub poslali na nejaký smysluplný dobročinný projekt. Návrh z pléna na 100,-Kč byl jednoznačně schválen a stejně jednoznačně se ujal návrh výběru onoho projektu - zvítězilo "KUŘE" - projekt Pomozte dětem!, které se nám všem zdálo nejprůhlednější a konec konců i nejviditelnější. My teď jen musíme najít ten správný způsob, jak se tomuto projektu připojit, abychom se i někde v seznamu dárců objevili.

Pro ty, kdo nebyli na setkání osobně - DVD je možno objednat a buď osobně vyzvednout (kdykoliv na prodejně ve Velkém Oseku, případně až na jarním setkání) nebo je možné i poslat jej (tady prosím přidat 25,-Kč na poštovné).

Shrňme si 27. setkání KPP - nádherné prostředí, skvělá kuchyně, příjemně "pracovní" atmosféra ústící v obsáhlé výsledky, které z tohoto "jednání" vyplynuly a které jste právě dočetli. Doufám, že tak spokojení jako my, byli i ostatní a ti, kdo si třeba napsali termín setkání do kalendáře o měsíc později nebo se nedostavili z jiných důvodů, najdou volný čas při příští akci a z této mé zprávy vyčetli vše podstatné.

Budu rád, dočkám-li se nějakých rekací přímo zde ve fóru, tak se toho nebojte a dejte se do debatování.
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek

Re: Obšírná zpráva o 27. setkání KPP

Odeslatod Miroslav v úte říj 20, 2009 11:03 am

Tak koukám, že si tady krásně popovídám sám se sebou :) :!:

Protože sem nikdo žádný názor ani jinou reakci nedal a na mail jich pár dorazilo, pokusím se alespoň výběrem z nich a reakcí na ně přiblížit je ostatním.

Nikdo snad nepochybuje o tom, že do soutěže o účast ve výstavní kolekci si nikdo z nás nedovolí nabízet fotografie, které nejsou technicky na výši. Alespoň podle předchozích ročníků tak lze usuzovat. Proto se nebojím toho "promítacího" výběru, kde projekce, samozřejmě, o technické kvalitě snímků až tak mnoho nevypoví. Bude se hlavně hodnotit a vybírat podle námětu a kompozice snímků.

Pokud by ale někdo trval na tom, že do soutěže vstoupí již s hotovými snímky v papírové podobě, mohlo by se promítání "datových" fotek doplnit o "ukazování" papírových fotografií (ve stejném stylu jako promítání - jedna po druhé ve stejných časech "zobrazení" jako bude nastaveno promítání).

Já myslel tu změnu s adjustací i jako další sjednocení formy kolekce výstavy - odpadly by "paspartované" zvětšeniny a sjednotil se tím formát na plný 40x60/40x50cm.

Tolik moje reakce na Vaše první připomínky.
M.Lízner
603 262 798
miroslav.lizner@foto-sam.cz
Uživatelský avatar
Miroslav
 
Příspěvky: 324
Registrován: úte črc 26, 2005 11:12 am
Bydliště: Velký Osek


Zpět na Klub Příznivců PENTAXu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron